fbpx Conference on Baltic Studies in Europe (CBSE 2019) | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Conference on Baltic Studies in Europe (CBSE 2019)

Miejsce:
Europejskie Centrum Solidarności, Wydział Filologiczny UG, budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51
Data i czas wydarzenia:
26.06.2019 - 09:00 do 29.06.2019 - 11:00
Organizator:
Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności, Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS)

Konferencja organizowana przez Uniwersytet Gdański i Europejskie Centrum Solidarności we współpracy z amerykańskim stowarzyszeniem Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS) jest najważniejszym spotkaniem naukowym badaczy zajmujących się historią, społeczeństwem, gospodarką i kulturą krajów bałtyckich i regionu Morza Bałtyckiego. Odbywająca się naprzemiennie w USA i w Europie konferencja przyciąga corocznie kilkuset badaczy różnych dyscyplin, przede wszystkim historyków, politologów, etnologów, geografów, socjologów, ale też muzykologów i lingwistów specjalizujących się w studiowaniu i badaniu krajów naszego regionu. Dla przyjeżdżających z wielu krajów świata badaczy, konferencja jest jednocześnie okazją do budowania nowych kontaktów naukowych i dzielenia się wiedzą z adeptami studiów regionalnych obszaru bałtyckiego.

Strona konferencji: http://cbse2019.systemcoffee.pl