fbpx Sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar

Reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” znaleźli się na medalowych pozycjach podczas turnieju tańców polskich w formie towarzyskiej, który odbył się w Puławach. Gratulujemy!

Tancerze ZPiT Jantar pary zdominowali VI kategorię (27-39 lat) – w finale wystąpiły trzy nasze duety, z których najlepiej wypadli Mateusz Piórowski i Natalia Okuniewicz, zdobywając III miejsce. W kategorii VII (40 lat i powyżej) debiutowała para Jacek Piątek i Małgorzata Piątek. Był to debiut niezwykle udany, gdyż para zakończyła rywalizację na 2. miejscu.

W turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej pary, oceniane przez grono sędziowskie, rywalizują w oberku, kujawiaku, mazurze i krakowiaku – tańcach uznawanych dziś za narodowe. Pary prezentują się w indywidualnych kompozycjach, które dla naszych tancerzy przygotowuje Anna Fel.

W konkursie wzięło udział ponad 200 par z całej Polski. Tancerze rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych – od 7 do 60 roku życia.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz