fbpx Wystawa „Młode malarstwo” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wystawa „Młode malarstwo”

Absolwenci Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prezentują swoje prace na wystawie zatytułowanej „Młode malarstwo”. Jej wernisaż, w budynku Wydziału Nauk Społecznych UG Gdańsk ul. Bażyńskiego 4, miał miejsce 19 marca, dzieła będzie można oglądac do 6 kwietnia.

Wystawę zorganizowana z okazji obchodów 44. Rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego. Ekspozycję uroczyście otworzyli Rektor ASP w Gdańsku prof. Ludmiła Ostrogórska oraz Rektor UG prof. dr hab. inż. Bernard Lammek.

Twórcami prezentowanych dzieł są absolwenci Wydziału Malarstwa ASP z roczników 2012/2013. Na wystawie odnaleźć będzie można sztukę przedstawiającą i abstrakcyjną: malarstwo figuratywne, metafizyczne i symboliczne obok geometrycznego. Wystawa potrwa do 6 kwietnia a prezentowane prace można będzie zakupić.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz