fbpx Targi Akademia 2014 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Targi Akademia 2014 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

„Targi Akademia uważam za otwarte” – formułę tę wypowiedział Prorektor ds. Studenckich UG prof. Józef Arno Włodarski inaugurując kolejne spotkanie przedstawicieli m.in. szkół wyższych z całej Polski ze swoimi potencjalnymi studentami. Razem z Targami ruszyły Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas Targów Akademia 2014 można dowiedzieć się, gdzie warto studiować i jaki kierunek studiów wybrać przed przyszłymi studentami otworem stanęły pracownie naukowe, i laboratoria. Poznać można jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów – Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, a także zapytać studentów UG, jak wygląda studenckie życie.

Na tegorocznych targach swoja ofertę prezentuje kilkudziesięciu wystawców - uczelnie wyższe z całej Polski i zagranicy, szkoły policealne, pomaturalne, językowe, organizatorzy kursów maturalnych i wydawnictwa. W ramach programu targowego zaplanowano m.in.: spotkania informacyjne na temat egzaminów maturalnych, próbne matury, warsztaty, wykłady popularno-naukowe i atrakcyjne pokazy doświadczalne.

Targi Akademia 2014 potrwają  do 20 marca na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, na Wydziale Prawa i Administracji UG. Stoiska prezentujących się uczelni będę otwarte od środy do czwartku, w godzinach 9 – 16.

Wstęp na wszystkie targowe imprezy jest WOLNY.

Po raz kolejny, w czasie Targów Akademia, odbędą się DNI OTWARTE wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego, w czasie których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych już teraz będą mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Każdy z wydziałów, znajdujących się na terenie Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie przygotował atrakcyjny program, prezentujący możliwości kształcenia w zakresie swoich kierunków studiów.

Ważnym punktem targów są spotkania uczniów z Okręgową Komisją Egzaminacyjną: informacje dotyczące tegorocznych egzaminów maturalnych oraz próbne matury. Eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przedstawią najczęściej popełniane błędy w czasie matur, na przykładach omówią możliwe rozwiązania różnorodnych zadań oraz sposoby oceniania, przedstawią zmiany, jakie pojawią się na egzaminach w najbliższych latach.

Targi Akademia organizowane przez Uniwersytet Gdański to największa i najstarsza impreza targowa na Pomorzu. Spotkania tradycyjnie odbywają się w czasie święta Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany 20 marca 1970 roku i obecnie jest dynamicznie rozwijającą się uczelnią, która łączy tradycję z nowoczesnością. Organizatorem Targów Akademia 2014 jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernard Lammek: Zapraszam wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w gościnne progi naszej uczelni. To nasze święto i mam nadzieję, że w ciągu kilku targowych dni poczujecie się jak przyszli studenci. Po raz kolejny dedykuję Wam myśl wybitnego pedagoga Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie – żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie – żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”. Niech Wam towarzyszy w czasie podejmowania tej jednej z najważniejszych w życiu decyzji – wyboru kierunku studiów i w przyszłości – zawodowej drogi.

W programie Targów Akademia 2014:

· oferta edukacyjna kilkudziesięciu uczelni z całego kraju

· DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

· zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów i pracowni naukowych

· zwiedzanie jednej z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce – Biblioteki Głównej UG

· przedmaturalne porady Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

· próbne matury z matematyki, biologii, języka polskiego, historii, chemii i WOS

· otwarte wykłady popularno-naukowe prowadzone przez znanych wykładowców

· atrakcyjne warsztaty i pokazy doświadczalne

Szczegółowy program Targów Akademia znajduje się na stronie http://targiakademia.pl/.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz