fbpx Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

Organizatorzy Festiwalu Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY, zapraszają na spotkanie podczas którego ogłoszony zostanie program tegorocznego festiwalu zaplanowanego na 12 – 17 maja 2014 roku.

Spotkanie poprowadzą dr Monika Szuba oraz dr Tomasz Wiśniewski z Uniwersytetu Gdańskiego,  a udział w nim zapowiedzieli Włodzimierz Staniewski (założyciel i dyrektor Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”), Sylwia Góra-Weber (Teatr Boto, aktorka Teatru Wybrzeże) oraz Miłosz Wojtyna (Wydawnictwo Maski).

Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY jest międzynarodowym festiwalem poświęconym związkom teatru i literatury, organizowanym od 2010 roku przez fundację BETWEEN.POMIĘDZY we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, Urzędem Miasta Sopotu, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Teatrem Wybrzeże. Stałymi partnerami festiwalu są również: Teatr BOTO, Teatr Polskiego Radia, Zatoka Sztuki, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY jest wydarzeniem interdyscyplinarnym o charakterze popularnonaukowym, w którego organizację zaangażowanych jest wiele podmiotów z dziedziny sztuki, kultury i nauki na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Pomysłodawcami i autorami programu festiwalu są: prof. David Malcolm, dr Monika Szuba oraz dr Tomasz Wiśniewski.

Więcej o festiwalu: www.betweenpomiedzy.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski