fbpx Projekt Miejski studentów geografii UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Projekt Miejski studentów geografii UG

Projekt Miejski stworzony przez studentów geografii i gospodarki przestrzennej to niekonwencjonalny przewodnik po Trójmieście. Przybliża on mieszkańcom Trójmiasta mniej lub bardziej im znane miejsca prezentując wielość ich społeczno-kulturowych kontekstów.

Poszczególne prezentacje to prace semestralne studentów i studentek geografii i gospodarki przestrzennej realizowane w ramach ćwiczeń z przedmiotów Geografia społeczna oraz Społeczno-kulturowe uwarunkowania gospodarki przestrzennej.

Wirtualna odsłona Projektu Miejskiego – dostępna pod adresem: http://projektmiejski.ug.edu.pl - ma na celu upowszechnienie wyników studenckich obserwacji i uwrażliwienie odwiedzających stronę na specyfikę przestrzeni społecznej Trójmiasta, a także zachęcenie do jej indywidualnego eksplorowania, co być może przyczyni się do wzmocnienia poczucia lokalnej tożsamości i przynależności mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz