fbpx Muzyczne UGięcie 2014 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Muzyczne UGięcie 2014

Rusza Muzyczne UGięcie 2014. Pierwszy koncert z nowej odsłony cyklu odbędzie się 27 marca. W klubie X-kwadrat zagrają: Sounds Like The End Of The World, Malachim i Natalia Grzywińska z zespołem.

Czas: 27 marca 2014, godz. 19:00
Miejsce:  Klub Studencki X2, Gdańsk ul. Polanki 66, wstęp wolny.

Sounds Like The End Of The World
instrumental rock/post rock/delay heaven

Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny.
Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu "It All Starts Here" zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami Long Distance Calling, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.
Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego materiał na swój debiutancki album "Stages of Delusion" w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.
Prapremiera płyty odbędzie się 16 kwietnia 2014 w Poznaniu w klubie Eskulap na wspólnym koncercie z grupą God is An Astronaut. Koncert będzie jedyną okazją do zdobycia limitowanego egzemplarza płyty.
Premiera płyty planowana jest w połowie roku.

Mateusz Gajda - gitara basowa
Łukasz Pawluk - instrumenty klawiszowe
Michał Baszuro - gitara elektryczna
Wojciech Kowal - gitara elektryczna
Tomasz Hoffman - instrumenty perkusyjne

Malachim
art rock/nu metal

Projekt Malachim powstał w 2011 roku z inicjatywy Łukasza Michalskiego, wokalisty, twórcy muzyki i tekstów. W obecnym składzie zespół gra od lipca 2013 roku. Nazwa Malachim pochodzi ze staro-sumeryjskiego języka i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Język Aniołów". Muzyka Malachim łączy w sobie liryczne teksty połączone z ostrymi riffami. Muzycy mają na swoim koncie wydaną ep zatytuowaną "Apoteoza". Obecnie pracują nad nowym materiałem i długogrającą płytą."

Łukasz Michalski - wokal, gitara, teksty
Karol Lewicki - gitara solowa
Amadeusz Pytyński - gitara rytmiczna
Jarek Chojnacki - bas
Romek Chojnacki – perkusja

Natalia Grzywińska z zespołem
pop/rock/soul

Grupa znajomych bawiących się muzyką z pogranicza wielu gatunków: pop, rock, soul. Grają razem od bardzo niedawna, bo zaledwie od grudnia zeszłego roku. We wspólnym graniu szukają punktu łączącego indywidualne historie każdego z nich. Jarek, uderzając w bębny, wtrąca mocne brzmienia rockowe, podsycające kawałki dziką energią. Riffy gitarowe Marcina nadają aranżacjom funkowo-bluesowego klimatu. Basowa kanwa z rąk Maćka szyje podstawę utworów, w której można usłyszeć inklinacje soulowe. Natalia wokalem spaja tą wieloskładnikową mieszankę, przemycając elementy soulowo- popowe.

Jarek Bancarzewski- perkusja
Natalia Grzywińska- wokal