fbpx Panel ekspercki Najwyższej Izby Kontroli | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Panel ekspercki Najwyższej Izby Kontroli

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UG, prof. Beata Pastwa – Wojciechowska była uczestnikiem panelu eksperckiego Najwyższej Izby Kontroli, który dotyczył tematu readaptacji społecznej ludzi skazanych na wieloletnie kary więzienia.

Obok prof. Beaty Pastwy – Wojciechowskiej w debacie uczestniczył prof. Zbigniew Izdebski zaś ze strony NIK m.in. jej prezes Krzysztof Kwiatkowski oraz kontrolerzy Izby. Przedstawicieli NIK interesowało szczególnie m.in. to w jaki sposób w Polsce prowadzi się readaptację skazanych, czy przyjęty model resocjalizacji jest skuteczny, jakie są propozycje działań resocjalizacyjnych w jednostkach penitencjarnych dla skazanych z zaburzeniami psychicznymi (w tym seksualnymi), a także z uzależnionymi od środków odurzających i alkoholu a także np. to jak inne kraje radzą sobie z problemem osób z zaburzeniami psychicznymi.

Więcej: http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/debata-o-resocjalizacji-panel-ekspertow.html

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz