fbpx Nagroda dla Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nagroda dla Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego

Książka „Dramaty Józefa Wybickiego”, która ukazała się nakładem Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, otrzymała wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej w czasie XX Jubileuszowych Targów Książki Naukowej we Wrocławiu. To kolejna nagroda dla Wydawnictwa UG za staranna pracę edytorską.

„Dramaty Józefa Wybickiego to zbiór wszystkich utworów autora hymnu narodowego. To pierwsze tego rodzaju opracowanie w historii, przygotowane przez zespół magistrantów Wydziału Filologicznego UG pod kierunkiem prof. Ireny Kadulskiej. Wyróżnienie dla książki zostało przyznane w czasie XX Jubileuszowych Targów Książki Naukowej we Wrocławiu.

To kolejna już nagroda dla Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego za staranną pracę edytorską nad publikacjami. Wcześniej były to między innymi: Janusz Tazbir, Edytorskie potknięcia (Krajowe Targi Książki w Warszawie, 1997), Tragedia o bogaczu i Łazarzu (VI Wrocławskie Targi Książki Naukowej, 2000), Norman Davis, Lloyd George i Polska, 1919–1920 (wyróżnienie w konkursie „Najpiękniejsze książki roku 2000” przyznane przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w Warszawie), Kazimierz Nowosielski, Troska i czas. Szkice o poezji i przemijaniu (VIII Wrocławskie Targi Książki Naukowej, 2002), Ewa Nawrocka, Osoba w podróży. Podróże Marii Dąbrowskiej (IX Wrocławskie Targi Książki Naukowej, 2003), Korea w oczach Polaków. Państwo – społeczeństwo – kultura pod redakcją Józefa Włodarskiego, Kamila Zeidlera i Marcelego Burdelskiego (XIX Wrocławskie Targi Książki Naukowej, 2013). Warto podkreślić, że wszystkie nagrodzone książki w warstwie graficznej zostały zaprojektowane przez współpracującego od 19 lat z Wydawnictwem UG znanego gdańskiego artystę grafika, Andrzeja Taranka.

Wydawnictwo UG działa od początku istnienia Uniwersytetu Gdańskiego. Wydaje publikacje o charakterze naukowym, rozprawy habilitacyjne, podręczniki, czasopisma naukowe i monografie, ale mimo naukowego profilu dużą wagę przykłada także do estetyki książki, by sygnowane naszym logo publikacje mogły godnie reprezentować Uniwersytet Gdański.

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego