fbpx Konferencja pt.: W stronę piękna | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konferencja pt.: W stronę piękna

O estetyce miast, obecnym jej stanie i metodach na jej poprawienie na przykładzie praktyk już stosowanych dyskutować będą uczestnicy konferencji „W stronę piękna. O prawnych problemach estetyzacji przestrzeni publicznej. Ujęcie interdyscyplinarne”, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UG 8 i 9 kwietnia.

Założeniem konferencji jest przedstawienie istoty problemu estetyki miasta, głównie w zakresie uregulowań prawnych i stosowanych narzędzi administracyjnych, choć także w szerszym ujęciu. Uczestnicy zdiagnozują obecna sytuację i spróbują wypracować recepty na konkretne problemy trapiące polskie miasta w kwestii estetyki.

Podczas pierwszego dnia konferencji odbędą się otwarte, interdyscyplinarne panele dyskusyjne. Drugi dzień będzie poświęcony na  panele eksperckie, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość wygłoszenia krótkich referatów. Uczestnictwo w drugim dniu konferencji wymaga zgłoszenia na adres wstronepiekna@oapp.pl

Ze względu na interdyscyplinarny charakter problematyki w konferencji udział wezmą zarówno przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych (prawnicy, urbaniści, architekci, ekonomiści, socjologowie), jak i profesji (pracownicy administracyjni, plastycy miejscy i planiści, deweloperzy).

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz