fbpx Wyspa Przyrodników w Stacji Biologicznej UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wyspa Przyrodników w Stacji Biologicznej UG

Wyspa Przyrodników w Stacji Biologicznej UG w Gorkach Wschodnich to projekt adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dzięki któremu poznać będą mogli dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie roślin i zwierząt. Pierwsze warsztaty już w kwietniu.

Oferta obejmuje siedem atrakcyjnych tematów warsztatów, które poszerzają wiedzę ekologiczną uczniów, uczą pracy w terenie i w laboratorium. Od końca maja ma terenie Stacji będzie również dostępna ścieżka dydaktyczna poświęcona drzewom i krzewom.

Stacja Biologiczna Wydziału Biologii UG mieści się w Górkach Wschodnich, na Wyspie Sobieszewskiej usytuowana jest 1800 m od brzegu morskiego. To unikalny fragment naszego wybrzeża, położony na styku Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych, co kształtuje wyjątkowe cechy szaty roślinnej; w pobliżu Stacji znaleźć można środowiska roślinne typowe dla brzegów wydmowych, siedlisk zasolonych, nadrzecznych i związane z jeziorami. Natomiast w dwóch sąsiadujących rezerwatach: Ptasi Raj i Mewia Łacha swoje siedliska mają  chronione gatunki ptaków.

Więcej: http://www.stacjabiologiczna.ug.edu.pl/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski