fbpx Alpiniści z UG zdobyli najwyższy wulkan Azji | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Alpiniści z UG zdobyli najwyższy wulkan Azji

Wyprawa Międzywydziałowego Koła naukowego  Adventure Club i Centrum Studiów Azji Wschodniej UG zdobyła najwyższy wulkan Azji - Damavand 5671 m.n.p.m. Gratulujemy!

Damavand to jednocześnie najwyższa góra masywu Elbrus w Iranie. W skład wyprawy weszli: Kuba Jakubczyk (szef zespołu), Marta Jaroch, Katarzyna Skowron, Piotr  Bukowski, Dariusz Szwoch, Remigiusz Szwoch.

W trudnych warunkach pogodowych, w całodniowej burzy śnieżnej i zerowej widoczności atak na szczyt zajął 8 godzin. Stanęły na nim Marta Jaroch i Katarzyna Skowron, męska część ekipy zawróciła 60 metrów od szczytu.

Wyprawa była tez okazja do poznania starożytnej Persji i współczesnego Iranu. Grupa odwiedziła m.in. Shiraz, Persepolis, Isfahan,Yazd, Kashan, Teheran. Odwiedzono polskie cmentarze wojenne w Teheranie i Isfahanie podążając śladami wojsk wyprowadzonych z Rosji, w latach 1942-45.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz