fbpx Gdański Festiwal Górski | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Gdański Festiwal Górski

Koło Naukowe Adventure Club UG współorganizuje kolejną edycje Gdańskiego Festiwalu Górskiego. Imprezę zaplanowano na 28-30 listopada w gdańskim Domu Technika NOT.

Będzie to kolejna edycja, festiwalu, który z przerwami organizowany jest od 2003 roku. W programie przewidziano m.in. spotkania z wybitnymi himalaistami:
Piotrem Pustelnikiem - zdobywcą Korony Himalajów i medalu fair play za postawę w górach
Adamem Bieleckim, który opowie o tegorocznej wyprawie na Kanczendzongę
Kacprem Tekieli, który opowie o wyprawie na Broad Peak Middle

O bieganiu w górach, jak trenować, jak biegać i jak wyglądają starty w największych zawodach na świecie będzie mówił Piotr Hercog – jeden z najlepszych w Polsce biegaczy górskich z kolei o jaskiniach Meksyku opowie Kasia Biernacka, uczestniczka wielu wypraw i współautorka zdjęć do filmu „The Cave” Zacharego Finka – najlepszego filmu jaskiniowego na Festiwalu w Lądku. Film ten też również zostanie zaprezentowany w Gdańsku.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz