fbpx Futsalistki AZS UG w finale mistrzostw Polski | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Futsalistki AZS UG w finale mistrzostw Polski

W rozgrywanym w Poznaniu turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu żeńska drużyna AZS UG zajęła 4. miejsce co jest równoznaczne z awansem do Turnieju Finałowego AMP, który odbędzie się w dniach 6 - 8 marca w Gdańsku.

W meczu o 3 miejsce AZS UG przegrał  z UAM Poznań - aktualnym Akademickim Mistrzem Polski - dopiero po rzutach karnych. Nasza drużyna rywalizację w grupie rozpoczęła od zwycięstwa z UKW Bydgoszcz 5:4 (bramki: Zańko 4, Urbanowicz). Później nasz zespół AZS UG z kwitkiem odprawił WSPiA Poznań 14:0 (Zańko 3, Reszka 3, Sikorska 2, Kozłowska 2, Urbanowicz, Liedtke, Pranga, Wudarczyk) oraz PWSZ Leszno 7:0 (Urbanowicz 3, Wudarczyk, Kozłowska, Pranga, Sikorska).

Pierwsze miejsce w grupie dało naszym zawodniczkom prawo gry w ćwierćfinale z SGH Warszawa. Mecz, którego stawką był awans do finału AMP podopieczne Tomasza Aftańskiego  zagrały wręcz koncertowo, po raz kolejny zachowując czyste konto w obronie. Ekipa UG wygrała 6:0.  W półfinale - pomimo walki do samego końca - zawodniczki UG musiały uznać wyższość Uniwersytetu Szczecińskiego (późniejszego triumfatora) 3:6 (Zańko, Reszka, Wudarczyk).

AZS UG wystąpił w składzie: Marta Szejna, Urszula Kwasigroch, Dagmara Kozłowska, Martyna Zańko, Natalia Urbanowicz, Weronika Sikorska, Judyta Liedtke, Urszula Pranga, Katarzyna Reszka, Iwona Wudarczyk, Malwina Ciesielska, Magda Kanczkowska i Kamila Serocka. Kierownik: Patrycja Błędzka. Trener: Tomasz Aftański.
Futsal Ladies AZS UG
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz