fbpx Podwójne złoto AMP dla AZS UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Podwójne złoto AMP dla AZS UG

Dwa złote medale zdobyły ekipy siatkówki plażowej AZS UG  podczas Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, który w dniach 12-14.06.2015 został rozegrany na plaży miejskiej w Gdyni.  Gratulujemy !

Wśród Pań najlepiej spisała się para: Dominika Horbacz/Paulina Radziwon, która w gdyńskim turnieju zajęła IV miejsce przegrywając po tie-breaku mecz o III miejsce z zespołem AWF Katowice (Izabela Soja/Natalia Płodowska). W finale punkty zdobyła również para Małgorzata Piątkowska/Michalina Szupieńko. Wśród panów najlepiej zaprezentowała się para Piotr Ilewicz/Stanisław Wawrzyńczyk, która zajęła VIII miejsce.
Punkty w finale zdobyły też pary Damian Gil/Kamil Kołodziejczak i Mateusz Chyl/ Sławomir Zemlik.

Złote medale drużynowo w Akademickich Mistrzostwach Polski kobiet (w klasyfikacji uniwersytetów) oraz mężczyzn (w klasyfikacji generalnej i uniwersytetów)  to największy sukces w historii występów siatkarzy AZS UG w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Tuz po ceremonii zakończenia nasza najlepsza para Piotr Ilewicz/Stanisław Wawrzyńczyk wraz z trenerem Edwardem Pawlunem wyruszyła w podróż na Cypr, gdzie reprezentować będzie naszą Uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Europy.