fbpx Sportowe sukcesy Uniwersytetu Gdańskiego. Złote i brązowe medale na Akademickich Mistrzostwach Polski | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacje AZS Uniwersytetu Gdańskiego znakomicie zaprezentowały się podczas sobotnich Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Łodzi oraz weekendowych Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym w Poznaniu. Zawodnicy przywieźli do Gdańska złote i brązowe medale, a Marek Kowalski z AZS UG obronił tytuł Mistrza Polski!

Drużyna kobiet AZS UG zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji uniwersytetów w czasie 33. edycji Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w 16 kwietnia 2016 r. w Łodzi.

Mężczyźni uplasowali się na I miejscu w klasyfikacji uniwersytetów i na V miejscu w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik w biegu na 9 kilometrów z czasem 00:29:11 osiągnął Marek Kowalski, który powtórzył swój wyczyn z ubiegłego roku, broniąc tytułu Mistrza Polski!

Skład Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski 2015/16 w Biegach Przełajowych: Mateusz Badziong, Natalia Budnik,  Wiktor Feliksiak, Łukasz Gałka, Szymon Gwardjak, Paweł Jedynak, Maciej Kerszen, Adam Kosznicki,  Marek Kowalski, Tatiana Kukiełko, Daria Lajn, Maksymilian Libera, Błażej Łukaszewski, Alicja Misiak, Kinga Mollus, Anna Morawska, Aleksandra Pochranowicz, Michał Prusinowski, Klaudia Słowikowska, Agata Stankiewicz, Joanna Szypniewska.

Trener: mgr Andrzej Cieplik

Pełne wyniki znajdują się na pod linkiem: http://www.ampy.pl/jck1516/files/wyniki/1516_biegi_przelajowe_wyniki.pdf

Z kolei w Poznaniu w dniach 15-17 kwietnia 2016 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. W konkurencji „Trójek” zawodniczki KU AZS Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły brązowe medale w klasyfikacji uniwersytetów. Ponadto na III miejscu uplasowała się zawodniczka KU AZS UG - Paulina Stachowiak w rywalizacji solistek. Punkty zdobyte w poszczególnych konkurencjach zaliczane były do klasyfikacji drużynowej, w której KU AZS Uniwersytetu Gdańskiego znalazł się na IV miejscu wśród uniwersytetów.

Skład KU AZS UG na AMP 2015/16 w Aerobiku Sportowym: Alicja Jamer, Magdalena Jankowska oraz Paulina Stachowiak.

Trener: mgr Agnieszka Ziemak

Fot. Archiwum AZS UG

Fot. Archiwum AZS UGPuchary zdobyte przez KU AZS UG na Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach  PrzełajowychNagrodzone zawodniczki KU AZS UG na Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku  Sportowym z medalami i dyplomemNagrodzone zawodniczki KU AZS UG na Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku  Sportowym podczas rywalizacji
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski