fbpx UG zdobywcą brązowego medalu Akademickiego Pucharu Polski | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

UG zdobywcą brązowego medalu Akademickiego Pucharu Polski

Od 21 do 22 maja 2016 r. reprezentacja naszej uczelni brała udział w Akademickim Pucharze Polski w unihokeju, rozgrywanym w Gdyni. Po bardzo dobrych występach zajęła ona 3. miejsce, pokonując w ostatnim spotkaniu imprezy kolegów z Politechniki Gdańskiej i zdobywając brązowe medale.

Pierwszy dzień turnieju (sobota) był wyśmienity dla naszych studentów. W fazie grupowej nie dali oni szans swoim rywalom i w każdym meczu odnieśli zwycięstwo - kolejno: 2:0 z Uniwersytetem Wrocławskim, 5:0 z PPWSZ Nowy Targ, 7:1 z Uniwersytetem Przyrodniczym z Poznania oraz 4:1 z Politechniką Warszawską.

Nazajutrz czekał ich pojedynek półfinałowy, w którym spotkali się z drugą drużyną grupy B - Uniwersytetem Jagiellońskim. Ku zaskoczeniu swoim, jak i zgromadzonych w Gdyni kibiców oraz innych drużyn, niestety ponieśli oni porażkę. Studenci z grodu Kraka okazali się lepsi od naszych wychowanków w stosunku 4:3.

W meczu o brąz nasi sportowcy zmierzyli się z kolegami z Politechniki Gdańskiej. Swego rodzaju "derby" dostarczył wielu emocji, ale ostatecznie to nasza uczelnia okazała się lepsza (wynik 2:1) i mogła świętować zdobycie brązowych medali!

Akademicki Puchar Polski 2016 w Unihokeju, to turniej który wraca po kilku latach przerwy. Ogromnie cieszę się, iż w turnieju finałowym udział wzięło 9 uczelni, a wiem że jeszcze kilka innych było zainteresowanych, lecz nie mogło dojechać. Tym bardziej, iż sport akademicki jest dla mnie szczególnie bilski. Jest to ważny dla Polskiego Związku Unihokeja sygnał i będziemy się starali, aby kontynuować rozgrywki cyklicznie. Liczę na owocną współpracę z Akademicki Związkiem Sportowym w kolejnych latach przy okazji pucharu oraz Akademickiej Reprezentacji Polski, która wybiera się w najbliższym czasie na Mistrzostwa Świata – powiedział po turnieju Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki.

Warto również podkreślić, że najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju została wybrana nasza studentka – Anna Szychta.

Naszą uczelnię na Akademickim Pucharze Polski reprezentowali: Michał Kozal, Adrian Bukowski, Artur Korda, Eliza Zakrzewska, Daniek Potrykus, Michał Ziajka, Anna Szychta, Sonia Gorzkowska, Michał Frankiewicz, Kamil Janiszewski, Maciej Pasiński.

Szczegółowa relacja z całej imprezy wraz z wynikami spotkań dostępna jest na oficjalnej stronie Polskiego Związku Unihokeja: http://pzunihokeja.pl/zarzad-pzunihokeja/slider/ppwsz-zdobywca-akademickiego-pucharu-polski

AZS UG
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski