fbpx Dzień Ryby w Helu | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dzień Ryby w Helu

W sobotę, 30 lipca 2016 r. Stacja Morska IO UG im. Profesora Krzysztofa Skóry wraz z Partnerami organizuje już po raz 12 doroczną imprezę edukacyjną "Dzień Ryby w Helu". Wydarzenie to ma na celu zaznajomienie przebywających latem tłumnie na Półwyspie Helskim turystów, a także mieszkańców regionu, z bogactwem ekosystemu Bałtyku, jego funkcjonowaniem i zagrożeniami, a także promocję zrównoważonego korzystania z zasobów morza. Hasłem tegorocznego Dnia Ryby jest "SkarP Bałtyku", promujący bałtyckie gatunki płastug. Z tej okazji zapraszamy w ten dzień do Helu na liczne stoiska edukacyjne, do fokarium i Domu Morświna ze specjalnym tego dnia programem, do plenerowego "Kina Morświna" na projekcje filmów dokumentalnych, happening Klubu Gaja pt.„Płyniemy ze skarpiem Bałtyku” i konsumpcję "/flądry/" w helskich restauracjach, które przyłączyły się do tegorocznej akcji edukacyjnej. Szczegółowe informacje na temat programu Dnia Ryby w Helu znajdują się poniżej i na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!!!

PLAN WYDARZEŃ W HELU 30 lipca 2016 r. (sobota) w godz. 11:00 - 17:00:

Bulwar Nadmorski im. Prof. Kazimierza Demela przy ulicy Morskiej:

• „Gdzie mieszkają ryby”  - Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, specjaliści z zakresu biologii, chemii, fizyki i geologii morza​
  • „Krajobraz nadmorskich wydm” –  Nadmorski Park Krajobrazowy oraz Błękitna Szkoła we Władysławowie
  • „Ptaki Bałtyku”  – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • „Czy u rybitwy jest ochota na turbota?” -  Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING
  • Sklepik fokarium - bonusy przy zakupach – plakaty, ulotki,  pamiątki, „Smaki Bałtyku”

Bulwar Nadmorski im. Prof. Kazimierza Demela przy Muzeum Rybołówstwa - imprezy na i w pobliżu sceny estradowej, Urząd Miasta Hel

• Konkurs budowania ryb z piasku (godzina 11.00) - Plaża nad Zatoką Pucką
  • Teatr Kulinarny (godz. 16.00)
  • Koncert Flash Creep dla dzieci (godz. 16.00)
  • Zabawy m.in. z Syrenką Ariel, Jackiem Sparrow oraz innymi znanymi postaciami z bajek (godz. 17:00)