fbpx Ruszyła III edycja konkursu Medi@stery organizowanego przez Uniwersytet Gdański | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ruszyła III edycja konkursu Medi@stery organizowanego przez Uniwersytet Gdański

Z przyjemnością informujemy, że ruszyła właśnie kolejna, trzecia już edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery. Konkurs został zainicjowany w celu promowania najwybitniejszych prac absolwentów magisterskich studiów dziennikarskich podejmujących problematykę medioznawczą. Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Medi@stery mają inspirować młodych twórców do dalszego rozwoju – zarówno na niwie praktyki zawodowej, jak i pracy naukowej. Jak twierdzą inicjatorki Konkursu – dr Małgorzata Łosiewicz oraz dr Anna Ryłko-Kurpiewska z Uniwersytetu Gdańskiego – istotą wydarzenia jest zachęcenie laureatów do wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy w świecie mediów, zarówno jeśli zechcą być ich praktykami, badaczami czy też komentatorami. Nazwa Konkursu jest symboliczna – pozytywna ocena jakości prac młodych badaczy to przepustka do wyruszenia z portu, wypłynięcia na szerokie wody i odkrywania medialno-naukowego świata.

Marcin Sanakiewicz, laureat I edycji, dziennikarz i lektor, w 2016 r. wydał swoją pracę magisterską (publikacja utworu jest jedną z głównych nagród) w formie książki pt. „Telewizja ponowoczesna. Logiki i imaginacje medialne”. W przygotowaniu jest już również książka Olivii Kłusek, laureatki II edycji, której praca magisterska nosiła tytuł „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego”.

Przypominamy laureatów ostatniej edycji:

1. Olivia Kłusek z pracą „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego”, Uniwersytet Jagielloński

2. Paulina Wiernicka z pracą „Muzyka w słuchowiskach i słuchowiska o muzyce. Analiza gatunku w oparciu o wybrane słuchowiska”, Uniwersytet Łódzki

3. Magdalena Litman z pracą „Wirusy umysłu. Koncepcja piątej władzy, przegląd i analiza nowych zjawisk komunikacyjnych w internecie”, Uniwersytet Jagielloński

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 marca 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych UG podczas obchodów jubileuszu 10-lecia powołania kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim. W ramach jubileuszowych wydarzeń miały miejsce również spotkania ze znanymi i cenionymi dziennikarzami oraz fotografami, panele dyskusyjne z udziałem absolwentów kierunku oraz konferencje naukowe.

Organizatorem konkursu jest Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2016r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.mediastery.ug.edu.pl

PDF icon Regulamin III edycji Konkursu Medi@stery234.33 KB
Plik Karta Zgłoszeniowa40.43 KB