fbpx Futsalistki AZS UG w Ekstralidze | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Futsalistki AZS UG w Ekstralidze

13 listopada 2016 r. w Teresinie (koło Warszawy) odbył się turniej barażowy o awans do Ekstraligi Futsalu. Cztery zespoły walczyły o dwa wolne miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodniczki trenera Tomasza Aftańskiego w trzech meczach odniosły dwa zwycięstwa i doznały jednej porażki co dało im  awans do Ekstraligi Kobiet. Jest to historyczny awans zespołu naszej uczelni w tej dyscyplinie. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!

Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdański: Patrycja Błędzka, Malwina Ciesielska - bramkarki, Katarzyna Janiec, Anna Kowalewska, Patrycja Kucharczyk, Urszula Kwasigroch, Aleksandra Paruch, Izabela Pawłowska, Weronika Sikorska, Lidia Sowińska, Magdalena Szpera, Agnieszka Szultka, Natalia Urbanowicz, Iwona Wudarczyk. We wcześniejszych turniejach w składzie AZS UG grały również: Martyna Zańko (obecnie kontuzja) i Dagmara Kozłowska.
Trener: mgr Tomasz Aftański
Kierownik Michalina Gołąbek

Wyniki spotkań AZS UG w turnieju:

• Unifreeze Górzno - AZS Uniwersytet Gdański 3:2 (2:1) [bramki: 1:0 - Lidia Sowińska (bramka samobójcza) 4', 1:1 - Lidia Sowińska 5', 2:1 - Agata Bała (karny) 7', 2:2 - Lidia Sowińska 13', 3:2 - Weronika Hossa 15']
  • AZS Uniwersytet Gdański - KS Żyrardów 2:1 (2:1) [bramki: 1:0 - Natalia Urbanowicz 1', 1:1 - Martyna Rasparzyńska 4', 2:1 - Oliwia Janas (bramka samobójcza) 9']
  • AZS Uniwersytet Gdański - Helios Białystok 3:1 (1:0) [bramki: 1:0 - Weronika Sikorska 2', 2:0 - Iwona Włudarczyk 14', 3:0 - Weronika Sikorska 17', 3:1 - Karolina Choińska 19'].

Awans do ekstraligi kobiet w futsalu awansowały również zawodniczki Unifreeze Górzno

Tabela na koniec turnieju:

Miejsce Zespół Liczba meczy Punkty Stosunek bramek
1.  KS Unifreeze Górzno 3 9 9-4