fbpx Noc Biologów na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Noc Biologów na Uniwersytecie Gdańskim

Co się dzieje w mózgu kiedy się boimy? Jaki wpływ ma na nas kawa? Skąd się w mózgu bierze prąd? Czy wiesz co to są bakterie pektynolityczne? Czy znasz tajemnicę cieczy nienewtonowskich? Na te i inne pytania odpowiedzą naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego podczas kolejnej edycji „Nocy Biologów”. W ramach imprezy będzie można również zwiedzić Oliwskie ZOO oraz Akwarium Gdyńskie. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Czas: 13 stycznia 2017 r., godz. 12:30-20:00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Wydział Biologii UG, ul. Wita Stwosza 59, Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Gdańsk, ul. Karwieńska 3, Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, Gdynia,
al. Jana Pawła II 1

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Czas: 13 stycznia 2017 r., godz. 15:00-20:00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, ul. Abrahama 58

Zbliża się już szósta edycja ogólnopolskiej imprezy, która odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 r.

Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG oraz pracownicy Oliwskiego ZOO i Akwarium Gdyńskiego przygotowali 62 tematy z dziedziny biologii, które zaprezentują na 133 imprezach. Zaplanowane są wykłady, projekcje filmów, pokazy, warsztaty, gry dydaktyczne i konkursy. Od południa będzie można słuchać, oglądać, wykonywać doświadczenia, zwiedzać laboratoria i wystawy przyrodnicze, a od 17:00 wybrać się do Oliwskiego ZOO oraz Akwarium Gdyńskiego. Tego samego dnia, w godzinach 15:00-20:00 na zainteresowanych będą również czekali pracownicy Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, którzy z pewnością zaskoczą uczestników wieloma ciekawostkami ze swojej dziedziny nauki. Naukowcy przygotowali pokazy, prezentacje, warsztaty oraz prelekcje. Na obu wydziałach będzie można również dowiedzieć się szczegółów związanych z ofertą edukacyjną.

O początkach „Nocy Biologów”

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających budynek dzieci, młodzieży i dorosłych były inspiracją do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Pomysł wsparła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 r. W najbliższy piątek odbędzie się więc już VI edycja ogólnopolskiego wydarzenia, a z każdym rokiem do inicjatywy dołączają kolejne uczelnie.

Szczegółowy program „Nocy Biologów” oraz formularz rejestracji i rezerwacji

Wydział Biologii UG, Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża i Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=gdansk&idp=program

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=gdansk1

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski