fbpx Studia na UG laureatami Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z Przyszłością” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Studia na UG laureatami Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z Przyszłością”

W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji „Studia z Przyszłością” Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” uzyskały:

• specjalność Aplikacje Informatyczne w Biznesie (AiB), na kierunku Informatyka i Ekonometria na Wydziale Zarządzania (studia II stopnia)
  • kierunek Biologia Medyczna na Wydziale Biologii (studia I stopnia)
  • kierunek Fizyka Medyczna na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki (studia I stopnia).

Poszczególne, konkursowe programy studiów oceniało niezależnie od siebie trzech ekspertów – członków Komisji Ekspertów: eksperci reprezentujący środowisko akademickie, środowisko gospodarcze oraz organy statutowe Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, organizatora konkursu.

W programie „Studia z Przyszłością” certyfikaty uzyskują kierunki i specjalności wyróżniające się na rynku potencjałem innowacyjnym i modelem dydaktycznym, akceptującym rolę umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych. Komisja Ekspertów nagradza kierunki i specjalności znakomicie dostosowane do wyzwań współczesnego rynku pracy i oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni. Wyniki konkursu ogłoszono oficjalnie 13 kwietnia 2017 r. podczas uroczystej gali finałowej w sali balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich w Warszawie.

Program odbywa się pod patronatem m.in. Telewizji Polskiej i Polskiej Agencji Prasowej oraz pod patronatem honorowym Fundacji Polskiej Akademii Nauk, Konfederacji Lewiatan, Europejskiego Parlamentu Młodzieży, Fundacji Przedsiębiorczości i Rynku Pracy oraz Fundacji na Rzecz Kultury Akademickiej.

Specjalność Aplikacje Informatyczne w Biznesie uzyskała też Certyfikat Nadzwyczajny i Statuetkę Lider Jakości Kształcenia. Wyróżnienie to otrzymały nieliczne kierunki studiów i specjalności, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych w konkursie.

Jak powiedziała w swoim wystąpieniu inaugurującym Galę Finałową Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, pani Grażyna Kaczmarczyk: „Realizując takie kierunki studiów, mogą być Państwo dumni, że tworzą akademicką elitę – że reprezentują Państwo jednostki prowadzące obiektywnie najlepsze, najnowocześniejsze studia w Polsce. Studia zasługujące na najwyższe oceny z uwagi na ich innowacyjność, pionierstwo, nieszablonowość oraz – co równie ważne – najwyższą jakość kształcenia”.

Studia z Przyszłością 1Studia z Przyszłością 1
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski