fbpx Ścieżki antropologii. Spotkania z Azją | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ścieżki antropologii. Spotkania z Azją

Studenckie Koło Naukowe Etnologów oraz Studenckie Koło Naukowe Antropologów „Arcana" Wydziału Historycznego UG serdecznie zapraszają na wykłady gościnne pt. "Ścieżki antropologii. Spotkania z Azją", wygłaszane przez prelegentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbędą się one w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 w Gdańsku (Stare Miasto, blisko Dworca PKP).

• w środę, 17 maja 2017 r.:
    • Krew Koguta: Na syczuańskim szlaku - dr Kamil Burkiewicz (godz. 12.00, sala 29)
    • Shanhai jing (《山海经》) - księga gór i mórz: o czym opowiada pierwszy chiński "podręcznik do geografii" - dr Agnieszka Paterska-Kubacka  (godz. 15.30, sala 29)
  • w czwartek, 18 maja 2017 r.:
    • Współczesne widowiska japońskie w teorii i praktyce. Recepcja, organizacja, potencjał  – Nikodem Karolak (godz.12.00, sala 29)
    • KHMERZY w teatrze życia codziennego. Grzeczność Khmerów z polskiej perspektywy – od zdziwienia, poprzez rozbawienie do kulturowego szoku – Setha Long-Kucharczyk (godz. 13.45, sala 29)

Szczegóły w załączniku.

PDF icon Plakat233.39 KB