fbpx Na Uniwersytecie Gdańskim pojawiło się nowe czasopismo naukowe | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Na Uniwersytecie Gdańskim pojawiło się nowe czasopismo naukowe

PROGRESS. JOURNAL OF YOUNG RESEARCHERS jest czasopismem proponującym swoim czytelnikom tematy z szerokiego spektrum nauki. Ma formę półrocznika, w którym publikowane są artykuły naukowe, wywiady, sprawozdania z konferencji. Systematycznie przypominana jest historia Uniwersytetu Gdańskiego. Progress pragnie skupić na swoich łamach zarówno młodych naukowców jak i autorytety z różnych dyscyplin. Nie tylko dydaktyków ale również tych, których badania znajdą zastosowanie praktyczne. Tym samym odbiorcami Progressu są studenci zainteresowani ścieżką naukową, doktoranci chcący rozwijać swoją karierę naukową oraz kadra naukowo - dydaktyczna.

Celem czasopisma jest między innymi wspomaganie rozwoju młodych naukowców Uniwersytetu Gdańskiego. Jego autorzy to głównie młodzi badacze, którzy prezentują wyniki badań własne lub zespołowe prowadzone na UG. Progress chce stać się w przyszłości czasopismem, wokół którego skupi się silna i wiodąca społeczność badawcza będąca inspiracją w rozwoju kariery naukowej.

PROGRESS ukazał się za pośrednictwem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego i dzięki współpracy z nowym portalem popularnonaukowym ZATOKA NAUKI (www.zatokanauki.pl). Portal działa na Uniwersytecie Gdańskim i zajmuje się też organizowaniem szkoleń dla doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego w ramach jednostki AKADEMIA MŁODEGO BADACZA.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski