fbpx Kolejny sukces - Komitet Monitorujący Program Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 wybrał projekt międzynarodowy Baltic Pride do realizacji | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Projekt „Baltic Pride: Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area” ukierunkowany jest na stworzenia wizerunku obszaru Morza Bałtyckiego, jako atrakcyjnej destynacji turystycznej dla gości z całego świata. Działania podejmowanie w ramach projektu bazować mają przede wszystkim na dziedzictwie kulturowym, które znajduje się na tym obszarze i wynika z jego bogatej historii. Potencjał analizowanego obszaru nie jest w pełni wykorzystany, dlatego zaproponowane w projekcie działania mają na celu jego pobudzenie i przyciągnięcie nad Bałtyk więcej turystów. Projekt Baltic Pride ma zbudować świadomość regionu, jako miejsca oferującego światowej klasy ofertę turystyczną oraz stworzyć wspólną (spójną) ofertę, dotyczącą zielonej i niebieskiej turystyki.

Projekt został przygotowany przez konsorcjum, a kierownikiem projektu z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego jest dr hab. Przemysław Kulawczuk, profesor nadzwyczajny z Wydziału Ekonomicznego.

Szczegóły informacji: http://ewt.pomorskie.eu/-/wybrano-projekty-w-poludniowym-baltyku

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski