fbpx Sukces studentów sinologii UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sukces studentów sinologii UG

25 maja 2017 roku w Instytucie Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim odbył się finał krajowych eliminacji XVI edycji konkursu „Most do języka chińskiego” (汉语桥), w którym uczestniczyło 19 studentów.

Konkurs ten jest organizowany corocznie przy współudziale Wydziału Edukacji Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, aby promować język i kulturę chińską na świecie. Składa się z trzech części: przemówienia wygłoszonego w języku chińskim (temat przewodni tegorocznej edycji: „Marzenie oświetla przyszłość”), quizu sprawdzającego wiedzę o Chinach, jak również prezentacji talentu nawiązującego do chińskiej kultury. Wydarzenie objął patronatem Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. Z przyjemnością informujemy, że laureatką etapu ogólnopolskiego tegorocznej edycji „Mostu do języka chińskiego” została Agata Kądziera, studentka trzeciego roku sinologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Zakwalifikowała się tym samym do finałowego etapu, który odbędzie się w Pekinie. Drugie miejsce zajęła Marta Mońko, studentka z Instytutu Konfucjusza we Wrocławiu, która będzie uczestniczyć w finałowych rozgrywkach w charakterze obserwatora. Na podium, na trzecim miejscu, stanęły wspólnie Natalia Dąbrowska oraz Izabela Wysocka, studentki trzeciego roku sinologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Most do języka chińskiego 1510Most do języka chińskiego 1534Most do języka chińskiego 1571Most do języka chińskiego 1660Most do języka chińskiego 1689Most do języka chińskiego 1707
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski