fbpx Porozumienie o współpracy pomiędzy UG i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Porozumienie o współpracy pomiędzy UG i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych

Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała podpisał porozumienie o współpracy z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dr. inż. Adamem Kwiatkowskim, na mocy którego strony będą realizować projekty organizacyjne, edukacyjne oraz badawcze w celu wspólnej troski o stan naturalnego środowiska w tym ekosystemów leśnych nadzorowanych przez RDLP w Gdańsku oraz podnoszenia poziomu wiedzy i świadomości społecznej związanej z ochroną naturalnych zasobów przyrodniczych tego obszaru.

Współpraca obejmuje przede wszystkim zadania służące synergicznemu rozwojowi działalności informacyjnej i edukacyjnej z wykorzystaniem badań naukowych oraz wdrażanie wyników tych badań dla innowacyjności praktyki leśnej oraz poszerzania oferty dydaktycznej. Odbywać się to będzie m.in. poprzez:

• współpracę przy organizacji konferencji naukowych
  • organizowanie wykładów, szkoleń, wyjazdów terenowych, praktyk zawodowych
  • określanie potrzeb w zakresie prac badawczych dotyczących przedmiotu porozumienia
  • informowanie opinii społecznej o zakresie realizowanej współpracy oraz jej efektach
  • współorganizowanie konkursów oraz imprez edukacyjnych dotyczących wiedzy o leśnictwie oraz o środowisku przyrodniczym regionu.

Przedstawicielami ds. współpracy  w ramach niniejszego porozumienia będą:

• ze strony Uniwersytetu Gdańskiego – Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. Krzysztof P. Bielawski
  • ze strony Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku – Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr mgr inż. Jerzy Krefft.

Porozumienie zostało podpisane 1 czerwca 2017 r. w Rektoracie UG.

Opracowanie: Biuro Rzecznika Prasowego UG

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski