fbpx Happening Morski w Karlinie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Happening Morski w Karlinie

Od 1 do 4 czerwca 2017 roku, w ramach umowy pomiędzy Gminą Karlino a Uniwersytetem Gdańskim dotyczącej współpracy w przygotowaniu i realizacji Centrum Nauki i Techniki ENERGIA w Karlinie, grupa studentów, absolwentów i pracowników Instytutu Oceanografii UG zorganizowała Happening Morski. Przez kilka dni byliśmy gośćmi Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie i staraliśmy się zapewnić morskie atrakcje zarówno rodzinom i dzieciom w Wiosce, jak i pozostałym mieszkańcom Karlina i okolic. Happening Morski stanowiły: Piknik Naukowy w ramach świętowania Dnia Dziecka, wykład pt. ”Co robią w morzu krowy i konie, kury i słonie?” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz Szkół Wiejskich, czytanie bajki edukacyjnej pt. „Skarb Skarpia, czyli przygody małego turbota” (autor S. Mudrak-Cegiołka) oraz warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zrób to sam ze skarbów z morskich głębin oraz chwastów z przydomowego ogródka”. Gospodarze ze swojej strony zapewnili nam również mnóstwo atrakcji, dzięki którym mogliśmy poznać zarówno przyrodnicze, jak i historyczne uroki Karlina i okolic, m.in. spłynęliśmy kajakami Radwią i Parsętą, z kustoszem Muzeum Ziemi Karlińskiej zwiedzaliśmy Wyspę Biskupią oraz ruiny zamku, a także zabytkowy młyn i spichlerz.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom Happeningu Morskiego – zarówno władzom samorządowym Gminy Karlino i Wiosce Dziecięcej SOS, jak i przedstawicielom Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego - Annie Porażyńskiej, Dagmarze Litwickiej, Jarosławowi Pędzińskiemu, Karolowi Zagdańskiemu, Kindze Marks, Marcie Mazurowicz, Michałowi Bała, Monice Lengier, Rafałowi Michoniowi, Tomaszowi Figiel, Stelli Mudrak-Cegiołka.

Fotorelacja na stronie WWW Instytutu Oceanografii UG

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski