fbpx Program naukowy PlatonTV: "W prostych słowach: Nieskończoność" z udziałem dr. Piotra Arłukowicza | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

13 czerwca 2017 r. (wtorek) na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER (http://platontv.pl/) odbędzie się premiera krótkiego programu naukowego "W prostych słowach: Nieskończoność" (odc. 21), przygotowanego przez zespół telewizyjny Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej. W odcinku w roli eksperta występuje dr Piotr Arłukowicz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Premiera materiału będzie miała miejsce na portalu PlatonTV: http://platontv.pl/cycle/w-prostych-slowach i planowana jest na godz. 12.00.

OPIS ODCINKA:

Czy nieskończoność to liczba? A może to idea? Może to proces?  Czy nieskończoność najbardziej dłuży się pod koniec? A może nie istnieje coś takiego, ponieważ nawet najmniejsza nieskończoność natychmiast wypełniłaby cały świat po brzegi? Popatrzmy okiem matematyka, a potem spróbujemy zrozumieć co z tego wynika dla 'prostego człowieka".

Dodatkowe materiały promujące odcinek znajdą się (już po premierze) również na:

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PlatonTV:

PlatonTV to Naukowa Interaktywna Telewizja HD w Sieci PIONIER (http://platontv.pl/) stworzona do produkcji i udostępniania materiałów video o tematyce naukowej, skierowanych zarówno do środowiska naukowego, jak i całego społeczeństwa.

Platforma PlatonTV powstała, jako jedna z pięciu usług wdrożonych w sieci PIONIER w ramach projektu pn. „Platforma Obsługi Nauki PLATON - Etap I: Kontener usług wspólnych”, zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt realizowany był przez partnerów zrzeszonych w konsorcjum PIONIER – operatorów Miejskich Sieci Komputerowych i Centrów Komputerów Dużej Mocy w Polsce. W jego wyniku powstała m.in. platforma, która umożliwia produkcję treści audiowizualnych i transmisję „na żywo” w jakości HD w oparciu o profesjonalnie wyposażone telewizyjne studia produkcyjne (zlokalizowane w 6 miastach w Polsce), studia nagrań (w 15 miastach) oraz 6-kamerowy wóz realizatorski, pozwalający realizować produkcje poza lokalizacjami studiów.

Platforma PlatonTV to także zintegrowana, zaawansowana infrastruktura i aplikacje służące składowaniu, przetwarzaniu, dystrybucji i skalowalnemu udostępnianiu treści audiowizualnych w jakości HD, wdrożone w środowisku sieci PIONIER. PlatonTV to również zespoły specjalistów w różnych obszarach produkcji treści audiowizualnych, m.in. dziennikarzy/redaktorów, operatorów, realizatorów, montażystów, grafików i animatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, makijażystów, lektorów, muzyków i tłumaczy oraz producentów.

dr Piotr Arłukowicz, Uniwersytet Gdański

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Ewa Jaros