fbpx Letnia Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Wakacyjny kurs języka polskiego w Trójmieście daje możliwość połączenia nauki z wypoczynkiem nad morzem, poznawaniem historii i kultury Gdańska i okolic.

Szkoła Letnia organizowana jest w sierpniu, trwa 3 tygodnie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, po 4 godziny lekcyjne dziennie (4 x 45 minut). Prowadzimy lektoraty na wszystkich poziomach – od survival polish dla początkujących po kursy dla osób na poziomie zaawansowanym. Kształcimy umiejętności komunikacyjne, uczymy gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstu pisanego oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych. Zajęcia odbywają się w budynku Uniwersytetu Gdańskiego, a także poza nim. Lektorami są doświadczeni nauczyciele, na co dzień uczący języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Gdańskim. Po przeprowadzonych testach końcowych słuchacze otrzymają zaświadczanie potwierdzające udział w kursie.

W programie kursu:

• zajęcia z języka polskiego
  • wycieczki i spacery na terenie Gdańska i Trójmiasta
  • impreza integracyjna na zakończenie kursu
  • poznawanie atrakcji Trójmiasta (zabytki, muzea, galerie sztuki, teatr, plaża)
  • wykłady dotyczące historii i kultury polskiej prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego (w języku polskim lub angielskim)
  • pokazy polskich filmów należących do klasyki, jak też współczesnych (wraz z omówieniem – w języku polskim lub angielskim).

Termin kursu: 31 lipca – 18 sierpnia 2017 r.

Cena kursu: 1800 zł (430 euro)

Liczba osób w grupie: maksymalnie 8.

Zakwaterowanie: Słuchacze szukają noclegu samodzielnie.
Polecamy: http://noclegi.trojmiasto.pl/.

Warunki uczestnictwa:

1. W Szkole Letniej Języka Polskiego i Kultury Polskiej organizowanej przez Centrum Kultury i Języka Polskiego na Uniwersytecie Gdańskim można uczestniczyć po uiszczeniu opłaty (po podpisaniu umowy kursant otrzymuje numer konta). Koszt kursu wynosi 1800 zł i obejmuje program dydaktyczny i częściowo kulturalny. Kursant pokrywa koszty zakupu biletów na wydarzenia kulturalne, koszty zakwaterowania i wyżywienia.  Opłatę za kurs należy uiścić pierwszego dnia kursu na otrzymany numer konta.
  2. Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców UG udziela informacji pod adresem mailowym ckijpug@gmail.com.
  3. Formularze prosimy przesyłać drogą mailową na adres: ckijpug@gmail.com

Plik Zgłoszenie uczestnictwa179.85 KB