fbpx Projekt Baltic Heritage Routes oficjalnie rozpoczęty | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Projekt Baltic Heritage Routes oficjalnie rozpoczęty

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego  prof. dr hab. Krzysztof Bielawski w obecności m.in. podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka oraz wojewody Dariusza Drelicha, podpisał umowę projektową dotyczącą realizacji projektu  Baltic Heritage Routes.

Projekt, którego pełna nazwa brzmi Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area będzie realizowany w ramach programu Interreg South Baltic. Jego głównym celem jest stworzenie produktów turystycznych (transgranicznych tras turystycznych oraz podróży marzeń) z szerokim udziałem społeczności turystycznych, między innymi poprzez udział w organizowanych w ramach projektu wyprawach eksploracyjnych. Przedsięwzięcia te będą szeroko relacjonowane w mediach oraz w Internecie w formie materiałów video oraz zestawów zdjęć. W ramach projektu zostanie również zorganizowany konkurs fotograficzny na najpiękniejsze zdjęcia z Regionu Południowego Bałtyku.

Realizację projektu zaplanowana na 3 lata, a jego  budżet wynosi 1,87 mln EUR. Liderem konsorcjum, które będzie realizować projekt jest Uniwersytet Gdański, a partnerami są: Uniwersytet w Greiswaldzie (Niemcy), trzy litewskie miasta Kretynga, Plunge i Telsiai, miasto Lębork, Krajowa Fundacja Kultury Przedsiębiorczości, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska, Łeba, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Północna Izba Gospodarcza oraz szwedzki Uniwersytet Ludowy w Kristianstad. Kierownikiem projektu jest dr hab. Przemysław Kulawczuk, prof. UG z Wydziału Ekonomicznego.

Więcej informacji:
Andrzej Poszewiecki