fbpx Wykłady popularnonaukowe na Wydziale Chemii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wykłady popularnonaukowe na Wydziale Chemii

7 października 2017 r. rozpoczynamy kolejną serię otwartych pokazów chemicznych na Wydziale Chemii UG w Oliwie. Szczegółowy i aktualny program można znaleźć na stronie http://www.tomek.strony.ug.edu.pl/pokazy.htm

7 października 2017 r. - PREZENTACJA WYBRANYCH DOŚWIADCZEŃ O RÓŻNEJ TEMATYCE: KINETYKA, SAMOORGANIZACJA, FOTOCHEMIA, ELEKTROCHEMIA, PRZEMIANY FAZOWE, GWAŁTOWNE REAKCJE, PARADOKSY CHEMICZNE, CHEMIA KUCHENNA...

4 listopada 2017 r. - GWAŁTOWNE REAKCJE W PRACY CHEMIKA  I CZĘŚĆ (liczba miejsc na sali jest ograniczona z powodu bezpieczeństwa, proszę o wcześniejsze przybycie).

Daty kolejnych spotkań zostaną podane później:

• GWAŁTOWNE REAKCJE CHEMICZNE  II CZĘŚĆ (PIROTECHNIKA) (liczba miejsc na sali jest ograniczona z powodu bezpieczeństwa, proszę o wcześniejsze przybycie)
  • ELEKTROCHEMIA:  PROCESY WYMUSZONE (czyli elektroliza)
  • ELEKTROCHEMIA cd - PROCESY SAMORZUTNE,  MAGNETYZM
  • MODELE FIZYCZNE PROCESÓW CHEMICZNYCH  (może być szczególnie przydatne dla osób zajmujących się dydaktyką chemii, zapraszam PT Nauczycieli chemii...)

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski