fbpx Laury dla Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego na międzynarodowym festiwalu we Florencji | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego zdobył wszystkie najważniejsze nagrody podczas pierwszej edycji Andrea Del Verrocchio International Choral Festival we Florencji – złoty medal w kategorii „Chóry mieszane”, złoty medal w kategorii „Muzyka sakralna”, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu współczesnego („Gloria” autorstwa Huo Won Woo) oraz Grand Prix Festiwalu. Uniwersytecki chór wystąpił pod kierunkiem Anety Majdy.

Andrea Del Verrocchio International Choral Festival to nowy projekt Leonarda Sagliocci, wielokrotnego organizatora festiwali chóralnych we Florencji, który odbył się od 26 do 29 września 2017 r.

Zespół prof. Marcina Tomczaka wziął udział w dwóch kategoriach – „Chóry mieszane” oraz „Muzyka sakralna”, w których zdobył złote medale. Chór zakwalifikował się do etapu Grand Prix, w którym zmierzył się z chórami z Rosji (Choir Church Icon of Smolensk Mother of God) oraz Indonezji (Gratia Choir of Soegijapranata Catholic University).

Podczas festiwalu chór poprowadziła Aneta Majda – dyrygentka, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, obecnie doktorantka na kierunku dyrygentura oraz asystentka dyrygenta głównego Chóru, prof. Marcina Tomczaka.

AKADEMICKI CHOR UG WE FLORENCJI
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski