fbpx Studenci zagraniczni w UG poznają miasto i region | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Studenci zagraniczni w UG poznają miasto i region

Po dniach informacyjnych w ramach Programu Orientacyjnego dla studentów zagranicznych nadszedł czas na poznawanie miasta i regionu.

Inicjatywą zrealizowaną dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańska był autokarowy przejazd przez miasto z „foto stopami” w miejscach dokumentujących długie dzieje grodu nad Motławą, ale i pozwalających dostrzec jego nowoczesność. Z Góry Gradowej studenci mieli okazję podziwiać panoramę Gdańska, spacerowali po Głównym Mieście, odwiedzili Westerplatte, Stadion Energa Gdańsk oraz Europejskie Centrum Solidarności, gdzie miłą niespodzianką było krótkie spotkanie z Prezydentem Miasta Pawłem Adamowiczem.

Na kolejny dzień Biuro Erasmusa zaplanowało zwiedzanie Zespołu Zamkowego w Malborku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie. Podczas krótkiego spaceru po plaży w Stegnie studenci mieli okazję wymienić się swoimi wrażeniami.

How to survive in Polish Culture” to temat bardzo ciepło odebranego wykładu dr Nataszy Kosakowskiej-Berezeckiej, na który zostali zaproszeni wszyscy studenci zagraniczni goszczący obecnie w UG. Uczestnicy, uzbrojeni w nową wiedzę z zakresu komunikacji międzykulturowej, ruszyli do swoich zadań związanych z dopełnieniem spraw administracyjnych na UG. Przez cały dzień w ramach akcji „Info Day for International and Exchange Students” wskazówek i rad udzielają pracownicy Sekcji Wymiany Zagranicznej Studentów.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski