fbpx Trójmiejska Debata Rektorów | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Trójmiejska Debata Rektorów

Czy pomorskie szkoły wyższe są na dobrym kursie? Jak Trójmiasto jako ośrodek akademicki wypada na tle innych miast? Jaki był pierwszy rok rządów nowych rektorów? Co udało się zrealizować? Jakie są dalsze plany? Czy uczelnie nie obawiają się reformy? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy Trójmiejskiej Debaty Rektorów, która odbędzie się we środę, 11 października 2017 r. o godz. 17:30 w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1). W debacie udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała.

Już po raz drugi „Gazeta Wyborcza Trójmiasto” organizuje Trójmiejską Debatę Rektorów. Hasło, które przyświeca spotkaniu pozostaje niezmienne: „Bez silnych uczelni nie ma metropolii”. Szkoły wyższe są magnesem przyciągającym do miast młodych ludzi. Pozwalają lokalnym gospodarkom harmonijnie się rozwijać, często będąc ich kołem zamachowym. Czy po roku działania nowych rektorów pomorskie uczelnie zrobiły krok do przodu? O to uczestników debaty zapytają moderatorzy, dziennikarze „Gazety Wyborczej Trójmiasto”, Anna Dobiegała i redaktor naczelny Mikołaj Chrzan. Formuła spotkania zakłada również możliwość zadawania pytań z sali.

Wstęp wolny.

W debacie udział wezmą:

• rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik
  • rektor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. nadzwyczajny UG
  • prorektor ds. rozwoju i kształcenia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Jacek Bigda
  • rektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski
  • rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku dr hab. Krzysztof Polkowski.

Debata organizowana jest w ramach projektu „Gdańsk. Tu rośnie nowe centrum Europy”.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski