fbpx Rozmowa z prorektorem ds. studenckich Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rozmowa z prorektorem ds. studenckich Uniwersytetu Gdańskiego

Prorektor ds. studenckich to osoba, która może odwołać niekorzystną dla studenta decyzję dziekana. Czy robi to często? Żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie słuchajcie Radia Uniwersytetu Gdańskiego MORS w piątek, 13 października 2017 r. o 12:00 lub w poniedziałek, 16 października 2017 r. o 14:00. W audycji Gość Radia MORS szczegółowo przepytamy dr. hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. nadzwyczajnego UG, prorektora ds. studenckich UG z różnych aspektów jego zadań na uczelni.

Prorektor ds. studenckich na UG nadzoruje m.in. za rekrutację, stypendia, ulgi w płatnościach za akademiki, Parlament Studentów, koła naukowe i inne organizacje studenckie, współpracuje z komisją dyscyplinarną i generalnie jest najlepiej poinformowanym członkiem władz rektorskich w zakresie wszelkiej działalności studenckiej.

Ponieważ w tej chwili największego wsparcia potrzebują nowi studenci UG nasz wywiad zaczynamy od spraw z nimi związanych – na co muszą zwrócić uwagę w pierwszych tygodniach, jakie mają prawa, a jakie obowiązki. Prorektor przypomina przede wszystkim, żeby nie zapomnieli o podpisaniu umowy z uczelnią i zachęca do dokładnego zapoznania się z portalem studenta gdzie znajdują się m.in. konieczne do zaliczenia szkolenia dla nowych studentów.

Dzięki wywiadowi z prof. Arnoldem Kłonczyńskim dowiecie się też czy są jeszcze miejsca w akademikach, komu przysługują stypendia socjalne i jakiej są wysokości, za co można zostać wydalonym ze studiów i czy trzeba chodzić na wszystkie zajęcia.

Źródło: Radio MORS

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski