fbpx Oferty technologiczne UG na konferencji Bioinnovation 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Oferty technologiczne UG na konferencji Bioinnovation 2017

W ramach realizacji projektu Inkubator Innowacyjności+ Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego nawiązało współpracę z organizatorami konferencji Bioinnovation 2017 (www.bioinnovation.pl) w zakresie uczestnictwa i możliwości prezentacji oferty technologicznej UG w trakcie wydarzenia 19 i 20 października 2017 r.

W trakcie konferencji zostanie zaprezentowanych kilka projektów z szeroko pojętego obszaru nauk life-science z Uniwersytetu Gdańskiego, w tym m.in.:

• Szybki, bezinwazyjny test na raka nabłonka układu moczowego (prof. dr hab. Adam Lesner, dr Natalia Gruba);
  • Immunogenna szczepionka przeciwko wirusowi HBV i/lub HCV (dr Katarzyna Grzyb, mgr Anna Czarnota);
  • Instalacje do dezynfekcji i oczyszczania powietrza (prof. dr hab. Adriana Zaleska-Medynska, mgr inż. Marta Paszkiewicz-Gawron, dr inż. Anna Malankowska, dr inż. Anna Gołąbiewska, dr inż. Joanna Nadolna, mgr inż. Paweł Mazierski, mgr inż. Marek Kobylański, mgr inż. Magda Kozak);
  • Zestaw testowy do wykrywania patogenów odkleszczowych (dr Bożena Nejman-Faleńczk, prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, dr Sylwia Bloch);
  • Test do wykrywania odpowiedzi pacjenta chorego na łuszczycę na leczenie genisteiną (prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, dr hab. prof. UG Magdalena Gabig-Cimińska, dr hab. prof. UG Joanna Jakóbkiewicz-Banecka, dr Marta Moskot, mgr Elwira Smolińska);
  • Leczenie chorób neurodegeneracyjnych (mgr Karolina Pierzynowska, mgr Magdalena Podlacha, mgr Lidia Gaffke, dr Dorota Myślińska, dr Irena Majkutewicz, prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn);
  • Technologia konstrukcji konkatamerycznych molekuł DNA, RNA i białek do zastosowań medycznych i przemysłowych (prof. dr hab. Piotr Skowron, dr hab. Agnieszka Żylicz-Stachula, dr Olga Żołnierkiewicz, dr inż. Joanna Jeżewska-Frąckowiak, mgr Daria Krefft, mgr Agnieszka Ożóg, prof. dr hab. Grzegorz Węgzyn, prof dr hab. Alicja Wiercińska-Drapało, dr hab. prof UG inż. Aneta Szymańska).

Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego otrzymają możliwość ewaluacji swoich projektów o potencjale wdrożeniowym. Dzięki spotkaniom z przedstawicielami przemysłu, będą mogli ocenić możliwość zainteresowania inwestorów swoimi pomysłami oraz sprawdzić czy ich pomysły pokrywają się ze współczesnymi potrzebami sektora przemysłowego.

Bioinnovation 2017 to międzynarodowe wydarzenie skupiające ekspertów transferu technologii, innowacyjnych naukowców, inwestorów i przedstawicieli przemysłu.

Więcej informacji:
Centrum Transferu Technologii UG