fbpx Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Podróż z książką w ręku” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Podróż z książką w ręku”

Pracownia Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej oraz Wydział Historyczny Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na ogólnopolską, interdyscyplinarną turystyczno-krajoznawczą konferencję naukową pt. „Podróż z książką w ręku”. Podczas wydarzenia będzie można wysłuchać kilkudziesięciu referatów przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, m.in. historii, literaturoznawstwa, geografii, zarządzania, historii sztuki i innych. W centrum zainteresowań badaczy są różnego rodzaju przewodniki (także te najnowsze formy jak blogi) i ich wpływ na sposób podróżowania.

Czas: 19-20 października 2017 r.
Miejsce: Wydział Historyczny UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 55
Organizator: Pracownia Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej UG

Informacje od organizatorów:

Celem konferencji jest ukazanie powiązań pomiędzy opracowaniami, których ludzie używali w podróży, sposobem w jaki je wykorzystywali oraz tym, jak mogły one oddziaływać na odwiedzane miejsca, jakie zmiany w nich powodowały. Punktem wyjścia będzie więc człowiek i jego zainteresowanie jakimś miejscem. W swojej podróży kierował się on i kieruje nadal różnymi typami opracowań. Z tego powodu przedmiotem naszego zainteresowania chcemy uczynić nie tylko przewodniki, itinerariusze, diariusze, descriptio, bedekery lecz także powieści lub książki historyczne, a także strony WWW oraz blogi. Realia turystyczne i potrzeby podróżników ulegają bowiem ciągłej zmianie a wraz z nimi i forma oraz treść opracowań, do których sięgają potencjalni turyści.

Więcej informacji na stronie: https://ug.edu.pl/62378/podroz_z_ksiazka_w_reku

PDF icon Plakat konferencji4.44 MB