fbpx I miejsce za plakat dla mgr Marty Paszkiewicz-Gawron z UG na konferencji Bioinnovation 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Pani mgr Marta Paszkiewicz-Gawron z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła I nagrodę za najlepszy plakat pt. Instalacje do dezynfekcji i oczyszczania powietrza w konkursie w ramach sesji posterowej na międzynarodowej konferencji Bioinnovation 2017. Technologia, która została przedstawiona na plakacie powstała dzięki współpracy zespołu badawczego pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Adriany Zaleskiej-Medynskiej z firmą PHU Dytrych Sp. z o.o. z Łodzi. Zespół stale pracuje nad rozwojem technologii i w związku z tym nowy projekt pt. „Dezodoryzacja i dezynfekcja powietrza w obiektach gospodarki ściekowej” w październiku br. otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem projektu jest zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie nowatorskiego urządzenia do dezodoryzacji i oczyszczania strumieni powietrza emitowanych w obiektach gospodarki ściekowej (takie jak przepompownie ścieków czy punkty zlewne nieczystości) służącego do ograniczania oddziaływania obiektów gospodarki ściekowej na środowisko.

W ramach realizacji projektu Inkubator Innowacyjności+ Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego nawiązało współpracę z organizatorami konferencji Bioinnovation 2017 (www.bioinnovation.pl) w zakresie uczestnictwa i możliwości prezentacji oferty technologicznej UG.

W trakcie konferencji zostało zaprezentowanych kilkanaście projektów UG z szeroko pojętego obszaru nauk life-science. Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego otrzymali możliwość ewaluacji swoich projektów o potencjale wdrożeniowym. Dzięki spotkaniom z przedstawicielami przemysłu, pojawiła się możliwość zainteresowania inwestorów swoimi pomysłami oraz sprawdzenia czy pomysły pokrywają się ze współczesnymi potrzebami sektora przemysłowego.

Bioinnovation 2017 to międzynarodowe wydarzenie skupiające ekspertów transferu technologii, innowacyjnych naukowców, inwestorów i przedstawicieli przemysłu.

Więcej informacji:
Centrum Transferu Technologii UG