fbpx Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim - wtorek, 7 listopada 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim - wtorek, 7 listopada 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Brianą Corso, która:

• przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane do studentów
  • wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
  • odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pani konsul mówi po polsku

7 listopada 2017 roku, wtorek, godzina 10:00
Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny, aula B
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1757804080938944

Osoba kontaktowa:
Mikołaj Ostrowski
mikolajo@ccusa.com.pl

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na Facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:

Briana Corso, Vice Consul
Briana Corso jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracowała w krajach Ameryki Południowej - Kolumbia oraz Argentyna. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracowała jako prawnik w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego w Los Angeles. Jako wolontariusz, udzialała się w Korpusie Pokoju na terenie Ekwadoru. Ukończyła Uniwersytet Kalifornijski oraz Loyola Law School w Los Angeles. Zna języki angielski, hiszpański i polski. Lubi podróżować po Polsce z rodziną.

Bożena Magdziak, Consular Assistant
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Mikołaj Ostrowski, studencki ambasador na Uniwersytecie Gdańskim
Student Wydziału Ekonomicznego, uczestnik programów wymiany kulturowej w latach 2016 oraz 2017. Ekspert w dziedzinie podróżowania, przejechał ponad 9000 kilometrów po Stanach, odwiedzając 43 miejscowości.

Konsul USA na UG

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski