fbpx Taneczny maraton tancerzy turniejowych ZPiT UG JANTAR | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Taneczny maraton tancerzy turniejowych ZPiT UG JANTAR

W październiku 2017 r. tancerze z ZPiT UG JANTAR brali udział w turniejowym maratonie, zakończonym samymi sukcesami. Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zawodnicy wystartowali w trzech turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej. Jest to współczesna forma turniejowa, gdzie przedmiotem rozgrywki są polskie tańce narodowe: krakowiak, oberek, kujawiak i mazur, a tancerze rywalizują ze sobą, nie w strojach ludowych, a wieczorowych.

Sukcesy par tanecznych z ZPIT UG Jantar podczas jesiennych zmagań:

Na II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” w Liszkach koło Krakowa  13-15 października 2017 r. pary wywalczyły najwyższy stopień podium:

• I miejsce w kategorii VIIA – Jacek Piątek i Małgorzata Piątek (instruktor pary Anna Fel),
  • I miejsce w kategorii VB – Modestas Taskinas i Oleksandra Kurashkevych (instruktor pary Anna Fel).

Na IV Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat” we Wronkach – 20-22 października 2017 r.:

• I miejsce w kategorii VII A – Jacek Piątek i Małgorzata Piątek
  • V miejsce w kategorii VB -  Modestas Taskinas i Oleksandra Kurashkevych
  • VIII miejsce w kategorii VB – Bartłomiej Chomicz i Agata Tukalska (instruktor Anna Fel).

Podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o „Muszlę Bałtyku”, oprócz par dorosłych i studenckich wzięły udział pary taneczne z grupy dziecięcej ZPiT UG JANTAR, również zdobywając najwyższe podium.

• Kategoria VIIA – I miejsce - Jacek Piątek i Małgorzata Piątek
  • Kategoria VI A – III miejsce – Paweł Krok i Natalia Okuniewicz (instruktor pary Anna Fel)
  • Kategoria VB –   III miejsce - Modestas Taskinas i Oleksandra Kurashkevych
  • VII miejsce – Karol Sawicki i Maja Pietrusiewicz (instruktor pary Natalia Okuniewicz)
  • VIII miejsce – Agata Tukalska i Bartłomiej Chomicz
  • Kategoria III C – I miejsce – Andrzej Ryll i Marta Zacharska-Gazda (instruktor pary Natalia Okuniewicz).

Liszki 1Liszki 2Malbork 1Malbork 2Wronki
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski