fbpx Wykład gościnny dr. Gracjana Cimka | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wykład gościnny dr. Gracjana Cimka

16 listopada 2017 r. (czwartek) Katedra Językoznawstwa i Translatoryki Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich

na Wydziale Filologicznym UG

zaprasza na wykład gościnny

dra Gracjana Cimka

pt. „Powrót Rosji w warunkach bifurkacji systemu międzynarodowego”.

Dr Gracjan Cimek jest absolwentem Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego, doktorem nauk o polityce. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Jego zainteresowania badawcze obejmują sytuację społeczno-polityczną współczesnej Rosji i jej pozycję na arenie międzynarodowej, procesy globalizacyjne. Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych, w tym monografii: Rosja. Państwo imperialne?, Gdynia 2011, Podstawowe problemy geopolityki i globalizacji, Gdańsk 2016, a także współautorem dwóch monografii: Relativism, terrorism, globalisation, Gdynia 2011 oraz Współczesne stosunki polsko-rosyjskie. Wybrane problemy, Toruń 2012.

Wykład odbędzie się w godz. 13:15 – 14:45, w sali 362, budynek Neofilologii (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 51).

Zapraszamy zainteresowanych tematyką studentów, doktorantów oraz wykładowców różnych kierunków.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski