fbpx Uniwersytet Gdański podpisuje Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uniwersytet Gdański podpisuje Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

16 listopada 2017 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbędzie się konferencja Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu, podczas której nastąpi uroczyste podpisanie Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni przez rektorów polskich szkół wyższych. Z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego podpis złoży Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Krzysztof Bielawski.

Wydarzenie poświęcone będzie koncepcji tytułowej społecznej odpowiedzialności nauki, zakładającej, że nauka służy całemu społeczeństwu. Dla uczelni oznacza to realizowanie strategii uwzględniającej interesy społeczne, ochronę środowiska oraz współpracę z otoczeniem. Społeczna odpowiedzialność nauki jest ponadto elementem Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Konferencja jest współorganizowana przez: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Leona Koźmińskiego, Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.nauka.gov.pl

Szczegółowy program konferencji oraz tekst deklaracji w załączniku.

(MD)

PDF icon Program konferencji199.35 KB