fbpx „Dziewczyny – włączcie się do gry! Praca kobiet się opłaca” – debata na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

„Dziewczyny – włączcie się do gry! Praca kobiet się opłaca” – pod tym hasłem we wtorek 5 grudnia 2017, w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego,  odbędzie się debata „Gazety Wyborczej Trójmiasto” z cyklu „Kobieta pracująca”.

Debata odbywa się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, dr. hab. Jerzego Gwizdały, profesora nadzwyczajnego,  Uniwersytet Gdański jest partnerem debaty.

Czas: 5 grudnia 2017 r. (wtorek), godz. 17.00

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, gmach główny, Kampus UG w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 53

Wstęp jest wolny, ale obowiązuje rejestracja na: www.kobietapracujaca2017.evenea.pl

To kolejna z cyklu debat pt. „Kobieta pracująca”, a goście rozmawiać będą m.in. o zajmowaniu stanowisk menadżerskich przez kobiety, włączaniu się kobiet w aktywność zawodową w różnych momentach życia i kariery – na początku pracy, po powrocie z urlopu macierzyńskiego oraz w przypadku propozycji awansu. Tematem dyskusji będą również korzyści płynące z obecności kobiet na rynku pracy.

Dyskusję poprowadzi znana dziennikarka radiowa i telewizyjna Karolina Korwin Piotrowska, felietonistka, autorka książek.

Hasło debaty jest nawiązaniem do książki Sheryl Sandberg „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”. Sandberg jest prezeską Facebooka, jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata i jedną z najlepiej opłacanych kobiet w amerykańskim biznesie. W swojej książce pokazuje, jak efektywnie połączyć rolę aktywnej bizneswoman z rolą żony i matki.

W debacie wezmą udział:

• Agnieszka Bożejewicz, właścicielka www.baga.net.pl;
  • dr Natasza Kosakowska-Berezecka, trenerka biznesu, ekspertka ds. różnorodności w organizacji, wykładowczyni akademicka, adiunkt w Zakładzie Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego;
  • Ewa Launders, starsza menedżerka ds. funduszy State Street, liderka klubu Professional Women’s Network,
  • Magda Wronababyshowertrojmiasto.pl;
  • Joanna Wszeborowska, dyrektorka Biura Doboru i Rozwoju Kadr Ergo Hestia;
  • Piotr Olech, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Partnerami debaty są: Uniwersytet Gdański, ERGO HESTIA, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, State Street

Wsparcie merytoryczne: Lean In Polska, Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski