fbpx Jubileusz prof. Marcina Tomczaka | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jubileusz prof. Marcina Tomczaka

15 grudnia 2017 roku (piątek) o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1, Gdańsk) odbędzie się koncert Jubileuszowy Dyrygenta Akademickiego Chóru UG.

Wstęp wolny.

Wystąpią:
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Confusion Project w składzie: Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja oraz soliści: Karolina Kinder-Osijewska i Krzysztof Majda pod. dyr. Marcina Tomczaka

W programie:
Gospel Mass – Robert Ray

Koncert organizowany jest z okazji 35-lecia pracy artystycznej oraz 25-lecia współpracy z Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego dyrygenta i dyrektora artystycznego zespołu, prof. Marcina Tomczaka. Od 1992 roku, dyrygent wraz z zespołem zdobył liczne Grand Prix krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych oraz złote medale na olimpiadach chóralnych w Busan (Korea Południowa 2002), Bremie (Niemcy 2004), Xiamen (Chiny 2006), Rydze (Łotwa 2014). Z zespołem odbył liczne tournée koncertowe w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji.

Pierwsza część wydarzenia jest niespodzianką dla jubilata. Jej pomysłodawczynią jest asystentka dyrygenta, Aneta Majda, która wraz z chórem od miesiąca przygotowuje repertuar, który do tej pory pozostaje tajemnicą.

Podczas drugiej części koncertu Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego z towarzyszeniem zespołu Confusion Project pod dyrekcją Marcina Tomczaka wykona mszę gospelową, „Gospel Mass” Roberta Raya na chór, piano, bas i perkusję. Partie solowe utworu wykonają związani z Trójmiastem wokaliści – Karolina Kinder-Osijewska oraz Krzysztof Majda.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, za okazaniem zaproszeń bądź wejściówek, których liczba jest ograniczona. Wejściówki dostępne na: https://chorug.evenea.pl/.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski