fbpx Uniwersytet Gdański nagrodzony w konkursie EDUinspiracje | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uniwersytet Gdański nagrodzony w konkursie EDUinspiracje

Znamy już laureatów konkursów orgaznizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji: EDUinspiracje, EDUinspirator, EDUinspiracje – Media. Nagrodzeni odebrali statuetki oraz nagrody w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.

Wśród laureatów znalazł się również Uniwersytet Gdański w kategorii "Projekty realizowane w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego" (tytuł projektu: "W trosce o jakość w ilości – program interdyscyplinarnego wspierania studenta filologii obcej w oparciu o metodę tutoringu akademickiego w Uniwersytecie Gdańskim". Nagrodę odebrała autorka projektu dr Beata Karpińska–Musiał z Katedry Językoznawstwa w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki Wydziału Filologicznego.

Tegoroczna edycja odbyła się pod wspólnym hasłem dla wszystkich kategorii – Podziel się Sukcesem. Fundacja chciała nim zwrócić uwagę na fakt, jak ważne jest upowszechnianie rezultatów w projektach edukacyjnych oraz dzielenie się tym co osiągnęliśmy. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchania wykładu motywacyjnego specjalistki chemii konserwatorskiej i popularyzatorki nauki dr Moniki Aksamit-Koperskiej, która przedstawiła jak inspiracje zaczerpnięte z życia wpływają na rozwój nauki oraz jak ważna jest popularyzacja wyników badań w życiu społecznym.

W tym roku wśród nagrodzonych w konkursie EDUinspiracje znalazły się inicjatywy uznane za przykłady dobrych praktyk w zakresie upowszechniania i promocji rezultatów projektów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, inspirowania lokalnych społeczności oraz pozytywnego wpływu na rozwój edukacji. Obok zwycięzców konkursu EDUinspiracje nagrodzeni zostali również EDUinspiratorzy – osoby dla których udział w programie realizowanym przez FRSE stał się impulsem do aktywności w dziedzinie edukacji lub pomógł rozszerzyć jej dotychczasowy zakres. W ramach konkursu EDUinspiracje – Media Fundacja nagrodziła również najlepsze materiały dziennikarskie, które w inspirujący sposób przedstawiają programy i inicjatywy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Zwycięzcy odebrali statuetki z rąk Andrzeja Wyczawskiego – zastępcy dyrektora generalnego FRSE, dyrektora Programu Erasmus+ oraz Liliany Budkowskiej –  dyrektor biura Programów Zewnętrznych i Międzysektorowych. Konkurs odbyły się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

dyplomstatuetka