fbpx Noc Biologów 2018 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Noc Biologów 2018

2018 noc biologów na UG

Wydział Biologii Uniwersytetu GdańskiegoGdański Ogród Zoologiczny oraz Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed zapraszają na „Noc Biologów” czyli wykłady, warsztaty i pokazy prezentujące współczesna biologię. W tym roku biologiczny piątek przypada 12 stycznia 2018 r.

Wydział Biologii UG

Na ten dzień, od godziny 15.00 do 20.00 (a jedne zajęcia dla najmłodszych są już o godz. 13:00) , w budynku Wydziału Biologii studenci, doktoranci oraz pracownicy Wydziału Biologii UG przygotowali szereg atrakcyjnych wykładów, pokazów i warsztatów. O godzinie 17.00 pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zapraszają na nocną wycieczkę po ogrodzie.

W tym roku przygotowaliśmy 56 tematów z dziedziny biologii, które zaprezentujemy na 114 imprezach. Zaplanowane są wykłady, projekcje filmów, pokazy, warsztaty, gry dydaktyczne i konkursy. Będzie można słuchać, oglądać, wykonywać doświadczenia, zwiedzać laboratoria i wystawy przyrodnicze oraz wybrać się do ZOO. Wykładowcy odpowiedzą na pytania: Co kryje pojęcie „mikroskopii elektronowej”? Co się dzieje w mózgu kiedy się boimy? Czym są i jak można wykorzystać bakteriofagi? Jakie są rodzaje smogu i co jest przyczyną jego powstawania? Jakie to są grzyby wielkoowocnikowe? Kogo, prócz kobiety, interesuje bursztynowa biżuteria? W ten styczniowy piątek fizjolodzy zwierząt i człowieka, biochemicy, biolodzy molekularni, genetycy, mikrobiolodzy, ekolodzy, botanicy oraz zoolodzy zaprezentują świat swoich badań i odkrywać będą biologiczne tajemnice.

Lista wydarzeń w załączniku w pliku PDF.

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w godzinach 15:00- 20:00 na Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed (ul. Abrahama 58, kampus UG). Gwarantujemy dobrą zabawę! Zaskoczymy Was wieloma ciekawostkami ze świata nauki.

Czy wiesz ile życia jest w kropli wody? Znasz tajemnicę cieczy nienewtonowskich? Czy chcesz poznać bakterie które żyją z nami każdego dnia? Wyizolować DNA z owoców i warzyw? Chcesz dowiedzieć się więcej o roślinach w biotechnologii? A może wolisz poznać sekrety molekularnych smakołyków? Przyjdź do nas i poczuj się niczym naukowiec!

Lista wydarzeń w załączniku w pliku PDF.

Szczegółowy program "Nocy Biologów" http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=gdansk1

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski