Jesteś tutaj

Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018 dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę laureatów konkursów na stypendia dla wybitnych studentów i doktorantów na rok akademicki 2017/2018. W tym roku akademickim wysokość stypendium ministra wynosi 15 000 zł – w przypadku studentów oraz 25 000 zł – w przypadku doktorantów.

Rektorzy przedstawili ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego 1 861 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1 275 wniosków studentów i 586 wniosków doktorantów. Przyznanych zostało 645 stypendiów studentom i 78 stypendiów doktorantom. Wśród nich – 14 studentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz 6 doktorantów.

Lista nagrodzonych studentów UG:

• Julia Maria Balcerowska – psychologia
  • Piotr Bereznowski – psychologia
  • Adriana Biernatowska – psychologia
  • Anna  - Fidor – oceanografia
  • Kinga Konieczna – prawo
  • Joanna Łaszcz - filologia rosyjska
  • Jakub Maculewicz – oceanografia
  • Weronika Magdalena Patuła - oceanografia
  • Agnieszka Piotrowska – chemia
  • Artur Sawicki – psychologia
  • Michał Siess - finanse i rachunkowość
  • Kinga Areta Wiśniewska – oceanografia
  • Wojciech Wołoszyn – matematyka
  • Wiktor Wróbel – psychologia.

Lista nagrodzonych doktorantów UG:

• Marcin Czapla - nauki chemiczne
  • Paweł Mazierski - nauki chemiczne
  • Łukasz Remisiewicz - nauki społeczne
  • Łukasz Sobolewski - nauki fizyczne
  • Gracja Topka - nauki biologiczne
  • Sabina Żołędowska - nauki biologiczne.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski