fbpx Partnerzy projektu ALLIANCE w Berlinie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Partnerzy projektu ALLIANCE w Berlinie

Od 8 do 10 listopada 2017 r. w Berlinie odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach Projektu ALLIANCE (INTERREG BSR). Projekt gromadzi partnerów z regionu Morza Bałtyckiego zainteresowanych tzw. błękitną biotechnologią (blue biotechnology). Gospodarzem spotkania był SUBMARINER Network.

Zgromadzeni partnerzy mieli okazję omówić dotychczasowe działania projektowe i przedyskutować dalsze plany konsorcjum w formie warsztatów i prezentacji.

W ramach projektu ALLIANCE cyklicznie prowadzony jest nabór obiecujących firm, przedsiębiorców, naukowców, a także osób prywatnych z pomysłem, które potrzebują dedykowanego wsparcia eksperckiego przy rozwoju produktu lub usługi opracowanej w oparciu o błękitną biotechnologię. Właśnie podczas spotkania w Berlinie zaprezentowane zostały dwa pomysły wyłonione w ostatniej edycji naboru ALLIANCE Call for Ideas, wyłonione wcześniej z kilku zgłoszonych inicjatyw. Oceniający je panel ekspertów, składający się z przedstawicieli biznesu i nauki, zdecydował o objęciu obu zaprezentowanych konceptów mentoringiem konsorcjum ALLIANCE Baltic Blue Biotechnology.

Jednym z wybranych case’ów jest pomysł zgłoszony przez dr Aleksandrę Zgrundo oraz dr Justynę Kobos z Wydziału Oceanografii i Geografii UG, zatytułowany „From bloom to smart bioproducts”. Jego opiekunami w ramach programu mentoringu zostały Uniwersytet Gdański oraz SUBMARINER Network.

Przypominamy, że UG jest już mentorem trzech case’ów  wybranych w poprzednich naborach.

W ramach spotkania odbyło się także specjalne szkolenie biznesowe dla wszystkich pomysłodawców prowadzone przez firmę doradczą Gaia oraz przedstawiciela inkubatora innowacyjności Nidus Brands.

Kolejny nabór pomysłów do sieci ALLIANCE już na początku 2018 roku.

Projekt ALLIANCE finansowany z programu INTERREG Morza Bałtyckiego 2014-2020 rozpoczął się 1 marca 2016 r. Sieć ALLIANCE gromadzi i integruje instytucje z regionu Morza Bałtyckiego zajmujące się błękitną biotechnologią.

Kierownik projektu w UG: dr hab. Katarzyna Palińska, prof. nadzw., katarzyna.palinska@ug.edu.pl

Interreg BSR

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski