fbpx Ukazał się drugi numer czasopisma "Progress: Journal of Young Researchers" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ukazał się drugi numer czasopisma "Progress: Journal of Young Researchers"

Progress jest czasopismem Uniwersytetu Gdańskiego proponującym swoim czytelnikom tematy z szerokiego spektrum dyscyplin nauki. Czasopismo jest półrocznikiem, w którym publikowane są artykuły naukowe, recenzje, wywiady, sprawozdania z konferencji. Systematycznie przypominane są wydarzenia z historii Uniwersytetu Gdańskiego. Progress pragnie skupić na swoich łamach zarówno młodych naukowców jak i autorytety z różnych dyscyplin. Nie tylko teoretyków, ale również tych, których badania znajdą zastosowanie praktyczne.

W drugim numerze m.in. 8 artykułów doktorantów z seminarium otwartego studium doktoranckiego na Wydziale Filologicznym w dziale „Wieloznaczność w języku i tekście” napisanych pod kierunkiem prof. Katarzyny Wojan z Instytutu Skandynawistyki UG, z historii UG „Pierwsze lata Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku – źródła” oraz wywiad „O podręczniku The History of Polish Legal System from the 10th to the 20th century z prof. Tadeuszem Maciejewskim rozmawia Dominik Bień” (pełny spis treści w załączniku).

Redaktorem naczelnym czasopisma jest Dominik Bień, zaś sekretarzem redakcji Sylwia Dudkowska-Kafar.

Wydanie dostępne jest pod adresem http://www.ejournals.eu/Progress/2017/Numer-2/

Tadeusz Zaleski

progress 2-2017